BIANCHI INFINITO 105 12S
Información adicional
| Marca | |
|---|---|
| Talla | 47, 50, 53, 55, 57, 59, 61 |
| Color | 8X – Celeste metallico / logo CK16 – Satin, 9G – Rosso rubino / logo Avorio – Glossy |
Solo los usuarios registrados que hayan comprado este producto pueden hacer una valoración.
| Cuadro: | Bianchi Infinito, Flat mount 140/160, PressFit 86.5x41 mm, Thru Axle 12x142 mm, Sram UDH compatible, Max chainring compatibility: 46-54T, Internal cable routing, Tire clearance: ETRTO 622-40 |
| Horquilla: | Bianchi Infinito, Flat mount disc 140/160, Thru axle, OLD: 100 mm, Steerer tube diameter: 1"1/8 |
| Manillar: | Bianchi Compact, AL6061, diameter 31.8 mm, reach 80 mm, drop 130 mm Size: 380 mm (47-50 cm); 400 mm (53-59 cm); 420 mm (61 cm) |
| Cinta de manillar: | Bianchi Hexagon tape, 2.5 mm |
| Dirección: | Acros for internal cable routing |
| Potencia: | Stem Bianchi AL6061, rise -7° Size: 90 mm (47-50 cm); 100 mm (53-55 cm); 110 mm (57-59 cm); 120 mm (61 cm) |
| Tija: | Bianchi Infinito, Countervail technology, full carbon, aero-flex shape length: 320 mm, 0 offset (47-55 cm); 380 mm, -20 mm offset (57-61 cm) |
| Sillín: | Bianchi Manganese Rail, length 260 mm, width 150 mm |
| Freno delantero: | Shimano 105 Hydraulic br-R7170 |
| Freno trasero: | Shimano 105 Hydraulic BR-R7170 |
| Disco delantero: | Shimano SM-RT54 rotors 160mm |
| Disco trasero: | Shimano SM-RT54 rotors 160mm |
| Manetas: | Shimano 105 ST-R7120 |
| Desviador: | Shimano 105 FD-R7100 |
| Cambio: | Shimano 105 RD-R7100 12s |
| Pedalier: | Shimano, press fit |
| Bielas: | Shimano 105 FC-R7100 50/34, 165 mm (47-50 cm); 170 mm (53- 55 cm); 172.5 mm (57-59 cm); 175 mm (61 cm) |
| Casete: | Shimano 105, 12-speed, 11x36 |
| Cadena: | Shimano CN-M6100 |
| Llantas: | Wheels Bianchi B 30R, alloy, internal channel width 23 mm, profile height 30 mm |
| Cubiertas: | Pirelli P7 Sport 700x35 |






Valoraciones
No hay valoraciones aún.